Ibar srušio i Orahovicu

0
359

Košarkaši Ibra iznenadili su Orahovicu u 2. kolu Balkanske lige savladavši je u gostima sa 74:77

Ibar je dobro otvorio prvi period ponajviše zahvaljujući raspoloženim Simoviću i Gavraniću i vodio je do pred sam kraj, ali su domaćini preokrenuli i slavili sa 22:19.

Rožajci su fenomenalno otvorili drugi period napravivši za pet minuta parcijalu 14:1 u kojoj je sa tri poena učestvovao i novajlija Rid (23:33). Ibar je do kraja poluvremena sačuvao zalihu i na veliki odmor je pošao sa plus devet (33:42).

U trećem periodu Orahovica je par puta prišla Ibru na minus pet, ali su izabranici Demira Kalića uvijek pronazili prava rešenja i u posljednji period ušli su sa odličnih 55:63.

Domaćin je već na startu serijom 6:0 pokazao da se neće tako lako predati. Ibar je nakratko uspio ponovo dići razliku na 5-6 poena, ali Kosovari preko raspoloženog Salakua na tri minuta do kraja prilaze na samo poen zaostatka 69:70. Vrlo brzo Orahovica stiže i do poravnanja (72:72), da bi na drugoj strani Čekić promašio oba penala. nakon čega je domaći trener zatražio minut odmora na 90 sekundi do kraja.

Nakon tajm-auta odgovornost kod Orahovice preuzeo je Bredford ali njegovo polaganje nije bilo uspješno, a na drugoj strani sjajni Feleć pogodio je trojku za Ibar, uslijedio je promašaj Veselog, potom izgubljena lopta Ljujića nakon čega je Simović faulirao Bredforda. Amerikanac u redovima domaćina pogodio je oba penala za 74:75 na 10 sekundi do kraja.

Salaku je nakon tajm-auta Ibra faulirao Simovića, a bek naše ekipe bio je polovičan sa linije bacanja što je dalo šansu gostima da mogu do produžetka ili pobjede. Na sreću Rožajaca Bredford je promašio za tri, a pobjedu je potvrdio Simović pogodivši jedno slobodno bacanje.

Ibar je tako stigao do druge pobjede u Balkanskoj ligi i to ponovo u gostima i tako nastavio sjajan niz pobjeda uključujući i Erste ligu.

Rožajce je do pobjede predvodio Nemanja Simović sa 20 poena, 15 uz 9 skokova imao je Gavranić, Ljujić je meč završio sa dabl-dablom od 11 poena i isto toliko skokova, a isti košgeterski učinak imao je i Čekić.

Kod domaćina 20 poena ubacio je Grej, 14 Salaku, te poen manje Bredford.

Piše: Danilo Petrović